Zapraszamy na spotkanie papryQArz #10

Kolejne spotkanie jak zwykle w środę, tradycyjnie o godzinie 18:00. Po zakończonej prezentacji możecie zostać w Cafe Hormon i kontynuować branżowe dyskusje 🙂 Zarezerwujcie sobie wieczór już teraz!

 

*prezentacja pierwsza*
Radek Smilgin – ekspert i konsultant w obszarze testowania i zapewnienia jakości oprogramowania. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy polskiego testowania. Swoje testerskie szlify zdobywał za granicą, pracując przy budowaniu i weryfikacji systemów krytycznych pod względem bezpieczeństwa. W swojej pracy łączy dwie testerskie szkoły – testowanie formalne i eksploracyjne.
Akredytowany trener ISTQB poziomu podstawowego oraz zaawansowanego. Członek grupy przygotowującej nową wersję sylabusa ISTQB Foundation Level (planowaną na 2018). Tłumacz sylabusów ISTQB Advanced Level.
Jest pomysłodawcą i organizatorem Mistrzostw w Testowaniu Oprogramowania – TestingCup. Autor książki dla początkujących testerów – „Zawód Tester”.
Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się w Internecie na portalu testerzy.pl oraz na wielu otwartych i zamkniętych wykładach w kraju i za granicą.
Temat: Testy eksploracyjne. Wyższy poziom testowania.

*prezentacja druga*
Marcin Caryk i Patryk Adamski z GlobalLogic Poland
Temat prezentacji: Test Automation Framework – Case Studies.
Opowiemy o przygodach dwóch framework’ów do automatyzacji testów: funkcjonalnych – HMI oraz niefunkcjonalnych – testy stabilności i wydajności.
Pierwszy pisany od zera, a drugi już działający ale dostosowywany pod nowe typy testów. Dwa różne podejścia, różne doświadczenia, przemyślenia, którymi chcemy się podzielić.

 

Zapisy dostępne na http://www.uczestnicy.pl/event/papryqarz-10—wracamy-po-wakacjach

Dodaj komentarz